Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.

Ahoj! Tento blog bych chtěla věnovat mojí cestě za Angličtinou :-)


Červenec 2012

A mám aspoň něco za sebou !!

25. července 2012 v 18:56 | 00martaz00 |  První vyřizování
No lidi nebudete tomu věřit... ale konečně sem udělala první krok a vydala jsem se do Cool Agent :-)
Moje rozhodnutí bylo ze dne na den, a tak se vyrazila... Připravila sem si sebou do valku slovník pár věcí co sem si našla na netu abych si to mohla projít cesto, vytiskla sem si mapu a mohlo se jet :-)
Cesta do Brna naprosto ok :-) v kupečku sem byla sama takže sem si pěkně nahlas mohla říkat všechno co sem potřebovala :-) procházela sem si svoje odpovědi na jendotlové otázky a tak :-D
Z nádraží sem se vydala naít si tu svoji slavnou CA.. No tahle agentura má bejt u divadla. z hlavasu kousek a i vím kde to je .. to nebyl problém, ale pak to nsatalo.. u divadla sem to začala všechno hledat, a procházet kolem dokola.. a ty kolečka fakt nebyla malá.. no jo když to není v hlavě musí to bejt v nohách.. :-d takže když už sem kroužila po 3. tak sem se zeptala jistého pána, kde že ta divadelní je!!! no víte to je jen ta kraťoučká ulice támhle!! jen pto info ulice naproti!! divadlu šla sem kolem toho asi milionkrát. takže agenturu sem našla, no problemo :-)
Vešla sem dovnitř a tam už na mě čekala paní nebo slečna Sarka Brezovska.
Vypadala upně ok, byla milá a tak.. začala mi vyprávět vše o programu ale jelikož já si už všechno našla tak mi neříkala nic novýho :-)
Ptala se mě jestli sem letos maturovala, tak sem jí odpověděla že jo, a ještě se ptala na téma.. To sem měla Austrálii a Nový Zéland :-D říkala že mě obdivuje že sem to zvládla na 2 a že to teda moje angličtina nebude problém :-D
No začali sme pohovor.. ptala sem mě na rodinu, na to jaký mám vztah ke zvířatům, a na moje osobní charakterový vlastnosti :-/ no na tech vlastnostech sem naprosto vyhořekla vůbec mě nic nenapadalo.. a to ani v čj natož v aj..
Tím náš pohovor zkončil.. Řekla mi že s tím pujde něco dělat, ale že se mám trochu zaměřit ještě na konverzaci..
Tak snad to pujde no :-D
Jinak teď musím zkompletovat moji přihlášku a dát ji na net :-)
Budu se snažit to udělat co nejdřív abych mohla odtud co nejřív vypadnout !! :-D :-P

1. krok

23. července 2012 v 22:25 | 00martaz00 |  První vyřizování
Tak lidičky a je to tu.. zejtra konečně udělám první krok a jedu do Cool Agent na pohovor kvůli mé angličtině.. jelikož to mám cestu tak cca hodinu vlakem tak sem si stáhla plno věcí který ve vlaku musím projít a přečíst abych ze sebe něco dostala.. samozdřejmostí je slovník kterej se sebou beru určitě :-D no jako mám šílenej strach tak držte pěsti :-) :-)

Dopis a email od Cool Agent

10. července 2012 v 12:07 | 00martaz00 |  První vyřizování
Tak dneska mi přišel dopis z Cool Agent, čekala sem bůh ví co v něm nebude, ale byli v něm pouze dva letáčky.. ale zase taky dobrý jeden je na to, že mají prodlouženou o měsíc akcii na USA a že tu 1000 nakonec platit nebudu.
Potom další co se dělo bylo to, že mi od nich psala paní, a jelikož mám celkem strach jestli je moje angličtina dostačující, tak že by mi paní zavolala a zjistili bychom mojí angličtinu po telefonu.. Na jednu stranu celkem fajn, věděla bych jak na tom sem, ale na tu druhou... no fakt nevím.. prostě mám strach že mi řekne že ta agličtina je na nic.. a to chcu trochu oddálit. :-D :-D já vím sem asi trochu divná :-D :-D

Kam pojedu? 2. fáze rozhodování - Cool Agent

9. července 2012 v 22:12 | 00martaz00 |  První vyřizování
Ahoj! Tak a mám tu druhou fázi mojeho dylema kam pojedu. Takže jak už sem psala dozvěděla sem se o Cool Agent.
Teda můžu vám říct zase sem nevěděla co. A tak sem jim zaslala mail že bych chtěla nějakou práci v Anglicky mluvící zemi a nejlíp hotelnictví. Co mi nabídnou. Mail mi přišel na zpět do hodiny s nabídkami jejich aktuálních letních nabídek. Říkala sem si ty jo co mi to poslala vždyť sem po ní chtěla něco úplně jinýho... Ale co prošla sem si to a uvažovala sem pořád o Anglii. Prohlížela sem to s mamkou a byla sem už zoufalá co si vybrat..

Pak mi mamka řekla když už sem vymejšlela hlouposti jako Řecko atd. ať se zkusím podívat třeba na U.S.A. Podívala sem se ale viděla sem tam jen nabídky na au pair což sem vážně nechtěla ( nemám fakt žádný zkušenosti s dětma).
Jen sem to projížděla, a co, byla sem z toho uplně nadšená. Máte tam:
kapesný 195.75 $ / týden
rodina ti platí letenku tam i zpět
rodina ti platí školné ve výši 500 $
máš tam 2 týdny placené dovolené
možnost 13. týden cestovat po U.S.A
Tak co jak se vám to líbí? Mě to teda dostalo.. a víte jaká je cena? Jestli sem to pochopila dobře... tak zaplatím agetuře 1000 Kč a jediný co si vlastně za cestu zaplatím tak je vízum což děla cca 3500 pohoda ne :-D

Tak teď už jen zařídit vše co k tomu potřebuju a pojede se!! Doufám :-D

Kam pojedu? 1. fáze rozhodování - Student Agency

9. července 2012 v 21:35 | 00martaz00 |  První vyřizování
Tak jak už sem psala v článku O mně, tak se chystám do zahraničí. První moje rozhodnutí bylo poměrně rychlé jedu do anglie!
Začala sem si hledam na Student Agency různé věci co bych mohla v Anglii dělat. Nejvíce mě zaujala práce v hotelnictví. Hotelnictví by pro mě bylo celkem O.K za barem a v kuchyni sem pracovala brigádně několik let, takže to by nebyl problém.
Zaslala sem žádost a nezávaznou registraci do student agency. Přišli mi bližší informace o této práci. Neměla sem moc přestavy co čekat a tak sem byla nadšená, poslali mi že bych měla po stržení ubytování a po daní atd. dostávat každý měsíc min. 120 liber, nosuber byla sem nadšená. Začala sem si schánět lékařský povrzení, povrzení mojí angličtiny od učitelky, doporučšní od lidí u kterých sem dělala. Všechny tyto věci sem udělala, a čekal mě už jen životopis a motivační dopis. A to pro mě byl ten největší problém. Ne že bych to nezvládla, to si myslím že není až takovej promlém ale donutit se k tomu! No to byl děs. Stále sem to odkládala, až jednou přišla mamka s tím že jedna známá byla v Anglii s jinou agenturou.
Tato agentura se jmenuje CoolAgent. Hned sem se podívala na jejich stránky. A ejhle už zase mám dylema! Proč? Cena je fakt uplně někde jinde. Cena ve student agency cca 11000,- za zpracování cena (Anglie) v CoolAgent cca 4500,- ( i s vízem do USA) což je podstatný rozdíl.

O mně

9. července 2012 v 21:23 | 00martaz00 |  O mně
Ahoj jmenuju se Martina. Je mi 19 a právě jsem dokončila střední a tak se rozhoduju co bych mohla jít dělat dál. Téměř každý "normální" by si řekl pujdu na vejšku! Jo! to sem si taky říkala, ALE! na kterou? Vždyť já prostě nevím kam bych měla jít, co by mě bavili.. Fakt se nedá říct že bych v tom měla moc jasno. No a tak to taky dopadlo.. přihlášky sem si podala, ale prostě až poslední den kdy sem je mohla podat no a tak to po přímačkách dopadlo takže se pro 2 obory na který semse hlásila sem nedodala kompletní přihlášku a na poslední sem se nedostala, no nejsem já osel...!
No a co teda teď? Někam makat to se mi teda zrovinka moc nechce. No a tak v den kdy sem zjistila že na vejšku nejdu sem se rozhodla že pojedu někam do ciziny.
A o tom by měla být tato stránka.
Snad vám, kdo se tak chcete rozhodnout taky, pomůže s výběrem a ulehčením prvních dní hledání případně pobytu.