Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.

Ahoj! Tento blog bych chtěla věnovat mojí cestě za Angličtinou :-)


Říjen 2012

Co a jak, na co nezapomenout ...

26. října 2012 v 22:55 | 00martaz00 |  Před odletem


Tak lidičky nyní mi zbývá nějakých 16 dnu v ČR .. No celkem se mi to krátí a to jako fakt rychle. Tak co je novyho ?
1. Neletim 12.11. Ale nakonec 11.11. - čeká mě ještě driving kurz
2. Nebudu na školení sama, budou tam semnou ještě dvě holčiny z ČR, nebo o nich vím, třeba nás bude ještě víc ...
3. Začala jsem si třídit oblečeni ... Jaj to fakt nikomu nepřeju to je šílený
4. Mám vířízený vízum :-D Jahoo :-D no to je kapitola sama o sobě..
  • Takže vy co vás vyřizování víza čeká... Připravte se že budete nejdříve z pohodlí domova vyplňovat online formulář k němuž potřebujete papíry co vám byli zaslány z USA svůj pas a dvě ochotný osoby (nebo spíš kontakty na ně)
  • Vyplňování celkem pohoda.. akorat sem z některejch otázek byla trochu zoufalá, ale jinak vesměs sranda... (hodně, fakt hodně pomůžou papíry z agentury, u CA jsem dostala přímo návod jak to vyplnit) jinak co se týče otázek tak klasika.. až na část s otázkama: Chystáte se do USA dělat prostitutky, najímal někdo zvaší rodiny dětské vojáky, máte teroristické sklony, jste ve skupině chystající útoky... no prostě něco takovýho :-D
  • NEZAPOMEŇTE UKLÁDAT
  • další část je domluvit si termín, hodně lidí (včetně mě) má problém tam na to najít odkaz... takže http://czech.prague.usembassy.gov/non-immigrant_visas.html
    jak je tam 3. bod 3.Smluvte si schůzku pomocí NIV Appointment System.
  • A pak HURÁ do Prahy :-D na ambasádě celkem pohoda.. čekala sem cca hodinu, celou dobu sem poslouchala jak se u okýnka baví ostatní, byla sem zoufalá téměř ničemu sem nerozuměla, a když sem přišla na řadu já byla sem uplně vyklepaná, ale to hned opadlo, protože jen když sem docházela k okýnku tak ten chlap na mě jakože že četl že jedu jako aupair.. a hned byl uplně v pohodě.. volil jednoduší formu angličtiny, když sem mu nerozuměla tak hned volil jinou otázku prostě pohoda, a otázky fakt primitivní, kolikmi je kam jedu kolik budu mít dětí, co chci dělat v usa jinak, co chci po tomto pobytu dělat.. asi tak :-D
  • jo a malá rada, na ambasádě mají lepší kurz, tak si přineste korunky a platte jim v korunkách :-) nebo aspoň když sem tam byla tak sem byla naštvana protože tam byl hodně nízkej oproti tomu co jinde..
5. Mám hotovej mezinárodní řidičák=> ten by si každej měl vyřídit co nejdýl aby mu platil co nejdýl.. ale když vím že si téměř hned po příjezdu budu dělat ten co maj v Chicagu tak mi to je fuk..
6. Mám asi nakoupený téměř všechny dárky .. a nevětší radost mám z těchto.. Jsou to ručníky dělané od mé kamarádky a určitě kdyby měl někdo zájem není problém se ozvat a udělá také :-)Ameriko těš se :-))

2. října 2012 v 21:58 | 00martaz00 |  Před odletem
Ano, tak teď už vím i kdy poletím. :-)) Takže plánovanej datum odletu je 12.11.2012 YEAH :-)
Takže oddednešku už je to jen nějakejch 41 dní. No mazec mamka ta z toho je šílená už teď a brácha tomu se to zdá strašně dlouho :-D , jako v realu me má rád, ale prostě to mi přece nemůže říct to je jasný. Takže jak to teď vypadá? Celkem nijak odlišně než normálně, akorát mám mnohem mnohem mnohem lepěí pocit z toho že vím že poletím :-) :-)
Dneska se mi ještě ozvala holšina že poletíme spolu, takže to je taky jedině pozitivní :-)